Človek, ktorý stojí na prstoch, nemôže stáť dlho. (Lao-c´ - o pokore)
BO

Majstrovstvá kňazov v tenise

V dňoch od 10. 9. 2017 do 13. 9. 2017 sa v poľskom mestečku Źywiec konal už 17. Ročník majstrovstiev kňazov v tenise. Turnaj sa konal pod patronátom emeritného krakowského kardinála Stanisława Dziwisza. Zúčastnil sa ho aj náš duchovný otec Jozef. 

(FOTOGRAFIE VIDEO)

“Majstrovstiev sa zúčastnilo spolu 40 kňazov. Rozdelení boli do 4 kategórií podľa veku . V podvečer 10. 9. 2017 bola možnosť zatrénovať si buď na 7 vonkajších kurtoch, alebo v troch halách. O 21:00 prebehlo losovanie v jednotlivých kategóriách. Okrem domácich kňazov o titul majstra bojovali aj dvaja kňazi z Talianska, jeden Dán a jeden Ukrajinec. Slovensko zastupovali dvaja kňazi, vdp. Jozef Čičmanec zo Žiliny, ktorý v kategórii nad 65 rokov dosiahol 3. miesto, k čomu mu zo srdca blahoželáme, a ja, vdp. Jozef Bednárik. Mne sa nepodarilo obhájiť pozície z predchádzajúcich turnajov, ale v duchu sv. apoštola Pavla, ktorý hovorí, že všetci bežia, ale víťazstva sa zmocní iba jeden, som prijal nešťastnú prehru.

Každý deň turnaja začínal o 8.00 sv. omšou – v pondelok v konkatedrále v Žiwcu, v utorok v Sanktuáriu Matky Bożej Rychwałdzkiej. V stredu sme slávili sv. omšu v Kostole sv. Floriána v Žiwcu. Po duchovnej posile začali prebiehať dramatické tenisové zápasy. Nechýbali ani vzájomné priateľské  zdieľania či hranie ďalších priateľských tenisových zápasov. Víťazné ceny a medaily odovzdávala mama prezidenta Poľska,  pani Dudová.”

d.o.Jozef

Nie je možné pridávať komentáre.