Cesta k svätosti vedie cez dospelosť, nie cez rýchle a ľahké skratky. Hranice ega sa musia najskôr zvonka spevniť, až potom sa môžu začať rozplývať. (M.S.Peck)
BO

Adventná aktivita – 2.týždeň

OÚloha na druhý týždeň

Advent pokračuje ďalej a hviezdičiek ešte nie je dosť, tak je pred nami druhá úloha. Tento týždeň sa budeme snažiť byť ako Panna Mária. Ona bola uchránená od každého hriechu. My takúto výsadu nemáme a preto s hriechom musíme bojovať. Niekedy sme silnejší, inokedy hriech zvíťazí nad nami. Preto za svoje hriechy musíme konať pokánie. To znamená, že hriechy je potrebné naprávať dobrými skutkami. Úlohou, ktorú sa budeme snažiť plniť počas druhého adventného týždňa, bude náprava našich hriechov.

Každý večer si budeme spytovať svedomia, aby sme zistili, čo zlé sme počas dňa urobili alebo v čom sme mohli byť aktívnejší a urobiť to ešte lepšie. Na druhý deň svoj skutok napravíme nejakým dobrým skutkom. Ak sme niekoho svojim hriechom zarmútili, ďalší deň ho svojim dobrom potešíme.

Všetkým prajeme veľa síl a ochotné srdce pripravovať cestu Pánovi, aby mohol prísť k nám. Tí, ktorí to ešte nezačali robiť, majú teraz jedinečnú príležitosť.

Ak sa ti to podarí tak na konci týždňa si pripneš jednu hviezdičku.

Nie je možné pridávať komentáre.