Čím väčšie bolo nebezpečenstvo v boji, tým väčšia bude radosť vo chvíli víťazstva. (sv.Augustín)

Posvätné veľkonočné trojdnie – oznamy

1. Na Zelený štvrtok bude v Rožňave svätá omša posvätenia olejov Missa Chrismatis. Začína sa o 10:00. Večernými omšami začíname sláviť Posvätné veľkonočné trojdnie.

2. Veľký piatok je dňom Pánovho umučenia, preto je to deň prísneho pôstu. Obetujme ho za kresťanské rodiny vo svete.

3. Na Veľký piatok bude krížová cesta ulicami obce Jaklovce. Začne sa o 10:30 pri kaplnke Panny Márie na Záhradnej ulici. Obetujme ju za hriechy, ktorý sme sa dopustili my všetci farníci v priebehu tohto roka. Na Veľký piatok sa začína novéna pred Sviatkom Božieho milosrdenstva. Spoločne sa pomodlíme pred obradmi a ďalšie dni pred svätou omšou.

4. Po obradoch Veľkého piatku pozývam k adorácii pri Božom hrobe, ktorá bude nepretržite do začiatku obradov Bielej soboty. Povzbudzujem, aby ste prichádzali celé rodiny na poklonu a adoráciu.

5. Na Bielu sobotu ráno o 8:30 bude spoločná modlitba Liturgie hodín. Počas dňa sa odporúča pôst od mäsa.  Na vigíliu si prosím prineste sviece.

6. Požehnanie veľkonočných pokrmov bude na Bielu sobotu pred kostolom o 14:00 v Jaklovciach a o 14:30 vo Veľkom Folkmari. Pripomínam, že sú to jedlá, ktoré požívame počas raňajok na Veľkonočnú nedeľu.

d.o.Jozef