Stále nám prichodí niečo trpieť, či sa ti to páči alebo nie. Vždy nájdeš kríž. Lebo buď budeš znášať telesnú bolesť alebo duševnú trýzeň. (Kempenský)

Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov

jednota_krestanovTradičný termín konania Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov je na severnej pologuli od 18. do 25. januára. Tohtoročná téma je: Ježiš jej povedal: Daj sa mi napiť! (Jn 4,7)

Tieto dni navrhol v roku 1908 Paul Wattson tak, aby modlitby prebiehali v dňoch medzi sviatkami sv. Petra (Katedra) a sv. Pavla (Obrátenie), čo im dodalo symbolický význam.

Materiály k Týždňu modlitieb za jednotu kresťanov pripravili Pápežská rada na podporu jednoty kresťanov a Komisia pre vieru a poriadok Svetovej rady cirkví. Materiál môže slúžiť cirkvám a kresťanským spoločenstvám, modlitebným skupinám a aj jednotlivcom pri súkromných modlitbách, ktorí chcú sláviť Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov.

zdroj: vyveska.sk, tkkbs.sk