Nikto nemôže ujsť pred Kristovým milosrdenstvom. (G.von Le Fort)
BO

Vymeň staré za nové

starinaUrčite ste sa už stretli s reklamou, ktorá láka na výmenu starého za nové. Nie je dôležité či ide o práčku, chladničku či auto. Podstatný je princíp. Isto to poznáte z vlastnej skúsenosti. Každý vlastní nejakú vec, ku ktorej si vytvorí “citový vzťah” a potom nie je ľahké sa jej vzdať. Môže to byť obľúbená košeľa, kniha, starý počítač alebo auto. Práve kvôli tomuto citovému vzťahu sa nám stáva, že aj keď už danú vec dlhý čas nepoužívame, stále leží v skrini a čaká, že nás prepadne nostalgická chvíľka, vyberieme ju a budeme spomínať na staré dobré časy.
Naše srdce ale nemá byť pri veciach, ale vo vzťahoch. Preto je výzva: „Vymeň staré za nové“ na to, aby sme si uvedomovali, že vzťah nemáme mať k veciam, ale k Bohu a ľuďom.

Niekto povedal: „Ľudia namiesto toho, aby používali veci a milovali ľudí, milujú veci a používajú ľudí.“ Odpútajme sa od vecí. Stále, keď si kúpime novú vec a tá stará môže ešte niekomu poslúžiť – darujme ju. Nemilujme veci, ale naučme sa milovať Boha a ľudí. Dávajme a vzdávajme sa vecí, pretože oveľa dôležitejšie sú vzťahy.

Nie je možné pridávať komentáre.