Komu je Boh všetko, tomu je svet ničím.
BO

Začíname Adventné obdobie

OZačína sa Adventné obdobie. Je to výnimočný čas. Je to jedinečná príležitosť priblížiť k Bohu a začať svoj život nanovo.

Symbolom adventu je adventný veniec. Jeho skutočný pôvod nie je presne známy.  Niektoré historické pramene uvádzajú, že adventný veniec bol prvýkrát použitý až v 19. storočí. V čase adventu sa deti  i istej škole každý deň pýtali či už sú Vianoce. A tak v roku 1839, Johan Wichern vzal veľký drevený kruh a položil na neho 19 malých červených a 4 veľké biele sviečky. Malú sviečku zapálil postupne každý všedný deň v čase adventu. V nedeľu rozsvietil veľkú bielu sviečku.

Symbolika adventného venca je krásna. Veniec je vyrobený z rôznych ihličnanov, ktoré znamenajú trvalý život. Okrúhly tvar venca, nemá začiatok ani koniec, symbolizuje večnosť Boha, nesmrteľnosť duše a večný život nájdený v Kristovi. Šišky, oriešky alebo semienka, ktoré zdobia veniec sú symbolom života a vzkriesenia. Všetko dokopy vyjadruje nesmrteľnosť našej duše a nový, večný život nájdený v Kristovi. Štyri sviečky reprezentujú štyri týždne adventu. Svetlo opäť znamená Kristus, svetlo sveta.

Na poslednom  stretku Svetielko sme sa venovali výrobe netradičných adventných vencov. Pozrite si fotky:

Nie je možné pridávať komentáre.